Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Tenounký pestrý merino pléd E128

Instantní radost. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2168
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Zelená, Žlutá, Růžová, Fialová
Materiál: Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

Pléd je nyní vystaven v obchodě Hu Sova 104 v Kutné Hoře. Máte-li o něj zájem, navštivte obchode, a nebo mne kontaktujte a já se jej pokusím zajistit.

Kousek jsem utkala z ručně barvené tenounké příze z čistého merina. Nebarvila jsem já, ale nezávislí barvíři v Irsku. Příze merino pak pochází z udržitelného chovu ovcí v Jižní Americe. Příze byla nabarvena pestrými, až neonovými barvami, mezi kterými dominují různé odstíny fialové a růžové. Barvy se v osnově i útku nepravidelně setkávají a vytvářejí vzor, který vydržíte studovat hodiny. Pléd je tenounký, ale díky svému materiálu zahřeje. Otužilejším bude stačit i do velkých mrazů zimomřivější jej zase ocení přehozený přes ramena v létě.  

Pléd je 48 cm široký, 220 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu