Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vlněná šála č. 453

Nebarvená vlna coburské červené (liščí) ovce v jednoduché šále. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 978
2 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Béžová, Krémová
Materiál: Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Jednobarevný
Položka byla vyprodána…

Užší a jednoduchá šála v nebarevné světle smetanové z coburských červených (liščích) ovcí. Je to tradiční německé plemeno, jehož jehňátka se rodí zlatavě-hnědá až rezavá, s dospíváním jim světlá rouno, ale hlava a nohy zůstávají v původních barvách (odtud červená nebo liščí ovce). Šála je utkaná ze silnější příze, takže při omotání kolem krku vytvoří objem. Můžete ji ale také jen nechat viset (a zdobit) podél klop kabátu či saka. 

Šála je 24 cm široká, 220 cm dlouhá a na obou koncích má 13 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků šála vyžaduje pozornost při praní. Perte ji v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu