Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vlněná šála s rybí kostí E123

Tradiční vzor, ozvláštněná barevnost a trvanlivý materiál.

Momentálně nedostupné (1 ks)
Kód: 2155
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Rezavá, Šedá, Hnědá
Materiál: Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Vytkávaný, Barevné nopky, Rybí kost
P5040116
V kamenné prodejně

Kousek je nyní vystaven v pražském obchodě dogumi v Míšeňské ulici. Máte-li o něj zájem, kontaktujte přímo obchod, anebo mne, a pokusím se jej zajistit. 

Pléd z kvalitní ovčí vlny, která jen velmi málo žmolkuje. Při správné péči tedy nejen že vydrží desetiletí, ale bude stále vypadat jako nový. Daní za dlouhověkost je tu ale mírná kousavost použité příze. Je středně těžký, takže jej doporučuji od podzimu do jara. Zimomřivější jej ale využijí i za chladných letních večerů nebo v klimatizovaných prostorách. Je to výborný společník na cestování. 

Vzor lomené rybí kosti je tu vytvořen střídáním šedohnědé příze v osnově a rezavohnědé v útku.

Pléd je 40 cm široký, 190 cm dlouhý a na obou koncích má 10 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu