Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vlněný pléd č. 1111

Pro barevnější a veselejší den. 

Momentálně nedostupné (1 ks)
Kód: 2162
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Pestrobarevný
Materiál: Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Kostky, Ručně barvená příze
P5040101
V kamenné prodejně

Kousek je nyní vystaven v pražském obchodě dogumi. Máte-li o něj zájem, kontaktujte přímo obchod a nebo napište mně. 

Pléd jsem utkala z těch nejmenších zbytečků čistě vlněných přízí, někdy tak malých, že tvoří jen jednu nit v osnově. Osnova je tvořená vícenitkami, útek jsem vyhradila pro jednonitky. A tak přestože kombinuji materiály různých výrobců, celek působí jednolitě. V osnově i útku pak byla následnost barev řízená hledáním kontrastu, velikost jednotlivých pruhů a výsledných kostek pak vychází z toho jak velké klubíčko příze zbylo z předchozích projektů.Kousek patří k těm nejjemnějším které tkám na stavu s pevným listem, ale díky materiálu dokáže zahřát. Nebála bych se jej tedy doporučit pro celoroční nošení: v zimě nachumlaný až ke krku, v létě složený v kabelce a připravený kdykoliv zateplit. Je to výborný společník na cestování nebo do klimatizované kanceláře.  

Pléd je 57 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně.

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu