Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vlněný pléd č. 1163

Nadýchaná ovčí vlna v ručně barveném zpracování. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2575
2 900 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Zelená, Žlutá, Fialová
Materiál: Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

 

Původně bílou přízi z ovčí vlny jsem ještě před tkaním nabarvila v přadenech, na různé odstíny zelené s lehkým nádechem do tyrkysu, a s fialovými a tmavě žlutými detaily a prskanci. V tkanině se příze potkává a kříží a vytváří zdánlivě jednoduchý, ale při bližší inspekci rafinovaný kousek. Pléd je sice z tenčí příze a je jemně setkaný, ale přesto poskytne zahřátí a pohodu. Otužilejším postačí i v největších mrazech, zimomřivějším nebude vadit ani za vlahého letního večera. Jen citlivější z vás může občas ďobnout, a proto jej nedoporučuji, pokud hledáte "mazlíka". Pokud vám ale vlna nevadí, tenhle kousek vám bude věrným společníkem. 

Pléd je 55 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu