Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vlněný pléd č. 1183

Pravidelné, netradičně podlouhlé kostky.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2713
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Vínová, Žlutá, Fialová, Oranžová
Materiál: Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Kostky
Položka byla vyprodána…

Kostky, o kterých jsem dlouho snila - v teplých tónech od žluté k vínové, jen lehounce chlazených modrou a fialovou. A podlouhlé. V osnově užší proužky, ale v útku široké, vytvářejí kostky zvýrazňující běh šály ve směru jejího tkaní. Pracovala jsem s ovčí vlnou, kterou mám snad ze všech nejraději - irskou nopkatou jednonitkou, která sice občas trošku kousne, ale zato nežmolkuje a vydrží i každodenní zápřah. 

 

Pléd je 49 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 10 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu