Vlněný pléd č. 813

Netradiční barevná kombinace pro milovníky kostek. 

Skladem (1 ks)
Kód: 895
2 900 Kč
Kategorie: Vlněné šály a plédy
Barva: Žlutá, Fialová, Tyrkysová, Krémová, Petrolejová
Materiál: Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Kostky

Pléd jsem utkala ze shetlandské vlny v pěti barvách - dvou odstínech fialové, a po jednom v petrolejové, žluté a krémové. Barvy jsou v osnově pravidelně rozložené, a i v útku mají na jedné straně pravidelné kostky, ke druhému konci je pravidelnost mírně narušena. Šála je kousavá, ale o to více svého nového majitele zahřeje. Je tenčí, ale krásně hřejivá, takže se hodí na celoroční nošení. 

Pléd je 53 cm široký, 190 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Ke každému tkanému plédu či šále přidávám na vyzkoušení vzoreček pracího prostředku Eucalan (velikost 5ml, pro jedno ruční praní). Vyberte si svou vůni a připište mi ji do poznámky k objednávce, nebo nechte poznámku prázdnou a výběr na mně. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem