Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vlněný pléd č. 669

Hřejivý společník do nepohody.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 501
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Béžová
Materiál: Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Širší (cca 72 x 200 cm)
Vzor: Vytkávaný
Položka byla vyprodána…

Vzhledem ke svým rozměrům a složení a síle příze je to ideální společník do chladného počasí, nebo klimatizovaných vnitřních prostor. Zároveň ale není těžký, díky přízi, která není tradičně napevno seskaná z více nití, ale ty jsou vedle sebe volně položené a vytváří tak mnohem větší objem. I mezery mezi jednotlivými vlákny tkaniny jsou vyplněné jemným chloupkem, takže byť je krásně prodyšný, pléd neprofoukne. Přináší tedy ty nejlepší vlastnosti ovčí vlny, aniž by příliš škrábal a dráždil. Není to sice merino, ale rozhodně patří k jemnějším ovčím přízím v mé nabídce. Přízi ve dvou melírovaných barvách, inkoustově modré a světle béžové, jsem utkala do tradičního vzoru zjednodušené kohoutí stopy. 

Pléd je 72 cm široký, 180 cm dlouhý a na obou koncích má 13 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu