Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vytkávaná bavlněná šála E114

Barvy indiga v zakulaceném vzoru. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2139
3 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Zelená
Materiál: Bavlna
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Vytkávaný
Položka byla vyprodána…

Šála z výběrové bavlněné příze barvené indigem - část osnov a útků byla nabarvena na středně modrou, část na žlutavě zelenou. Já jsem pak tyto příze setkala tak, že se modrá a zelená vrstva prostřídávají v pravidelném vzoru. Na osnově vznikly celkem 3 šály v těchto barvách, ale každá s pozměněným pravidelným vzorem. Díky bavlněné přízi je šála méně hřejivá, a díky vytkávanému vzoru lehčí, než by byla obdobně silná v plátnové vazbě. Šálu bych doporučila od jara do podzimu jako nápadný doplněk, ale u těch z vás, kdo vyhledávají výrobky rostlinného původu, najde své uplatnění i v zimě.  

Šála je 33 cm široká, 200 cm dlouhá a na obou koncích má 10 cm dlouhé třásně. 

Bavlněný materiál se sice při praní nesrazí, ale pokud má vydržet dlouho a v dobré kondici, doporučuji věnovat mu pozornost a péči. Perte raději v ruce a samostatně (může ještě při prvních praních pouštět barvu). Použijte jen malé množství pracího prostředku na jemné prádlo. Ždímejte opatrně, a raději pomačkáváním nežli kroucením, a sušte vodorovně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Chcete-li aby zůstal pléd nadýchaný, doporučuji jej narovnat během sušení. Žehlit jej je možné, ale ztratí tím něco z plastičnosti vytkávaného vzoru. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu