Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vytkávaná bavlněná šála E117

Tkalcovská trikolóra. 

Skladem (1 ks)
Kód: 2142
3 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Bílá, Červená
Materiál: Bavlna
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Vytkávaný

Šála ze speciální bavlněné příze - ta vznikla jen lehkým seskáním několika tenčích nití v různých barvách do jednoho pramene. S takovou přízí je výsledná tkanina nadýchaná a odlehčená v porovnání s obdobně silnou běžnou přízí. Kombinovala jsem modro-bílou a červeno-bílou přízi tak, aby vznikly dvě vrstvy, které se prolínají v geometrickém vzoru, který se po sejmutí ze stavu a vyprání mírně zakulatí. Na této osnově vznikly celkem 2 šály, tato je v pořadí druhá, se vzorem měnícím se po délce šály. Šálu doporučuji vyznavačům výrazných doplňků a těm, kteří sestavují šatník rostlinného původu. 

Šála je 35 cm široká, 230 cm dlouhá a na obou koncích má 11 cm dlouhé třásně. 

Bavlněný materiál se sice při praní nesrazí, ale pokud má vydržet dlouho a v dobré kondici, doporučuji věnovat mu pozornost a péči. Perte raději v ruce a samostatně (může ještě při prvních praních pouštět barvu). Použijte jen malé množství pracího prostředku na jemné prádlo. Ždímejte opatrně, a raději pomačkáváním nežli kroucením, a sušte vodorovně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Chcete-li aby zůstal pléd nadýchaný, doporučuji jej narovnat během sušení. Žehlit jej je možné, ale ztratí tím něco z plastičnosti vytkávaného vzoru. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu