Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vytkávaná hedvábno-bavlněná šála E146

Hedvábí a bavlna v zlatavé kombinaci. 

Skladem (1 ks)
Kód: 2598
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Šedá, Žlutá, Bílá
Materiál: Hedvábí buretové, Bavlna
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Vytkávaný

Šála vznikla ze světle šedé nopkaté směsi bavlny (75 %) a hedvábí (25 %) v osnově, a čistého buretového hedvábí ve žlutobílých melírech v útku, setkaných v lomeném keprovém kosočtvercovém vzoru. Obě příze jsou středně silné, ale hedvábí s bavlnou nezahřejí tolik jako vlna, takže kousek sice při omotání kolem krku tvoří krásný objem, ale nebude ani v teplejších obdobích nepříjemně teplý. Je to dle mého názoru ideální celoroční kousek, bude vypadat dobře i jen jednoduše přehozený přes jedno rameno nebo kolem zad a přes lokty.  

Zpočátku bude šála působit trochu tvrdě (podobně jako čerstvě vypraný len), ale postupným nošením a praním bude nádherně měknout. 

Šála je 46 cm široká, 210 cm dlouhá, a na obou koncích má 9 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Vzhledem k vysokému obsahu hedvábí šála vyžaduje pozornost při praní. Perte ji v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na jemné prádlo. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo.  

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu