Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vytkávaný hedvábný pléd E127

Nezvyklý až exotický vzor a jemný lesk buretového hedvábí. 

Momentálně nedostupné (1 ks)
Kód: 2161
3 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Hořčičná, Malinová
Materiál: Hedvábí buretové
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Vytkávaný, Barevné nopky
P5040098
V kamenné prodejně

Pléd je nyní vystaven v pražském obchodě dogumi v Míšeňské ulici. Máte-li o něj zájem, napište mi, a nebo kontaktujte přímo obchod. 

Kousek je utkaný ze dvou barev nádherného tenkého buretového hedvábí. V osnově je matně hořčičná, v útku malinově růžová, a dohromady jsou setkány pravidelným netradičním vzorem, který vytváří větší plochy stejně směřujících nití, kterým pak umožňuje se lesknout a na základě pohledového úhlu měnit odstín. Použité hedvábí je tenounké, takže i když jej vzor použil v téměř dvojité síle, setkaný celek zůstává lehký a vzdušný. Pléd spíše izoluje než by hřál, a výborně odvádí vlhkost od těla, takže jej mohu vřele doporučit nejen do studenějších měsíců, ale i do parného léta. Díky zvoleným barvám a jemnému lesku navozuje pocit luxusu, a nebála bych se jej tedy doporučit i pro formální příležitost. 

Pléd je 44 cm široký, 215 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina hedvábných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu