Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vytkávaný pléd s kašmírem E130

Delší a divočejší bratr k E129. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2170
3 900 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Růžová, Červená, Tyrkysová
Materiál: Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Vytkávaný, Ručně barvená příze, Dvojitá tkanina
Položka byla vyprodána…

Tento pléd a kousek E129 vznikly na stejné osnově. Zatímco E129 opakuje v útku rozložení osnovy a pětkrát souměrně rozložený po celé délce, E130 krátí opakování z osnovy a bere si pouze nejvýraznější motiv středové hvězdice a její nejbližší okolí, který využívá vícekrát. E129 je díky záměru zopakovat vzor v jeho celku kratší. Použitý materiál je směs 70 % merina a 30 % kašmíru a pochází z přebytků italských přádelen a pletáren. Použité barvy, tyrkysovou a jahodově červenou, jsem ručně nabarvila. Každá z barev má svou vlastní tkanou vrstvu, a ty se pak prolínají tak, aby vytvářely výrazný vzor. Díky použité tkalcovské technice je šála sice huňatá, ale lehká a vzdušná, a na stavu pravoúhlé křížení osnovy a útku se díky dostatku prostoru pro jednotlivá vlákna zakulacuje do měkčích kontur. 

Pléd je 33 cm široký, 205 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu