Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vytkávaný pléd s kašmírem E132

Slunce, písek a tajemný ornament. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2178
3 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Šedá, Žlutá, Hořčičná
Materiál: Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Vytkávaný, Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

Pléd utkaný speciální technikou, při které se dvě tkaniny prolínají tak, že vytvářejí oboustranný vzor. Silnější přízi ze směsi merina (70 %) a kašmíru (30 %) jsem před tkaním nabarvila netoxickými syntetickými barvami. Osnovu už nasnovanou tak, aby polovina byla šedá (a použila jsem ji na tento pléd) a druhá modrá (použitá na bratříčka E131). Žlutou část osnovy mají plédy společnou. Útky jsem jim barvila v přadenech. Sečteme-li dvě vrstvy tkaniny ze silnější příze, máme celkem silný i výsledek, a tak bych pléd ke každodennímu nošení doporučila spíše v chladnějším období roku. Ale díky zdobnému ornamentu a hutnosti výsledné tkaniny působí velmi slavnostně, a tak jej i v létě můžete navečer přehodit přes ramena pro formální příležitosti pod širým nebem. 

Pléd je 30 cm široký, 180 cm dlouhý a na obou koncích má 10 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu