Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vytkávaný pléd s kašmírem E147

Nostalgický a hřejivý. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2599
3 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Žlutá, Bordó
Materiál: Hedvábí morušové, Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Vytkávaný
Položka byla vyprodána…

Základ tohoto plédu (osnovu a plátnový útek) tvoří tlumeně medově žlutá směs merina (70 %), hedvábí (20 %) a kašmíru (10 %). Tradiční vzor je tu vytkaný druhým útkem ze silnější tmavé bordó příze z merina (70 %) a kašmíru (30 %). Díky konstrukci vzoru je pléd z jedné strany převážně žlutý a z druhé dominuje tmavší silnější příze, a tak jej můžete používat jako oboustranný a při stylingu si se dvěma vrstvami pohrát. Ale pozor, v některých místech vzoru je bordó příze vedena delšími smyčkami, které jsou náchylné k zatrhnutí. Kousek tedy nemohu doporučit těm z vás, kdo nosíte větší prsteny či naušnice, mohly byste si jej poničit. Pro ostatní z vás - případné lehce zatržené očko se ale dobře spraví roztažením tkaniny proti směru vytaženého očka, mnohem snadněji a lépe než u zatrženého úpletu. 

Kousek je středně silný a nositelný celoročně, v zimě jej nachumláte ke krku, v létě přehodíte přes ramena. Ve svém použití je univerzální, přizpůsobí se formálnějšímu i každodennímu oděvu. Vždycky ale váš outfit nostalgicky a sladce prozáří. 

Pléd je 42 cm široký, 220 cm dlouhý a na obou koncích má 9 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu