Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

"Cibulový" merino pléd č. 1067

Přírodně obarvený, hebký a obrovský. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2093
3 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Žlutá, Hořčičná
Materiál: Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Širší (cca 72 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze, Přírodně barvená příze
Položka byla vyprodána…

Velký pléd, jehož přízi z čistého merina jsem před tkaním nejprve namořila kamencem, a posléze nabarvila slupkami z kuchyňské cibule. Díky kamenci je barva trvalejší a jasnější. Použitá příze je seskaná z několika tenčích jen s malým zákrutem, a tak je celý kousek krásně nadýchaný a přes svou velikost lehký. Doporučuji jej jako celoroční, můžete jej využít i v interiéru, bude to skvělý společník pro cestování nebo do klimatizované kanceláře. O plédu si můžete přečíst tady.  

Pléd je 74 cm široký, 205 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu