Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Přírodně barvený pléd č. 1055

Co můžete uvařit z ořechových a cibulových slupek? 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1954
3 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Hnědá, Hořčičná
Materiál: Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 3 (kousavé)
Velikost: Širší (cca 72 x 200 cm)
Vzor: Kostky
Položka byla vyprodána…

Vlněný pléd na jehož začátku byla bílá příze s občasnými černými melíry a části rostlin, které jsou většinou považovány za odpad. Část příze jsem obarvila pomocí slupek kuchyňské cibule, a druhou zelenými slupkami vlašských ořechů. Díky použití kamence jako mořidla před barvením jsou tyto přírodní barvy jasnější a trvanlivější. Příze jsem pak střídala v osnově a útku tak, aby vytvářely pravidelné velké čtverce. Pléd je z tenčí, ale lehce kousavé příze. Citlivější z vás jej tedy spíše využijí v interiéru, nebo přehozený přes ramena, daleko od pleti krku a tváří. Pokud vám ale kousavější příze nevadí, může se z něj stát celoroční a univerzální parťák. 

Pléd je 72 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou stranách má 11 cm dlouhé zkroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu