Lněný šál č. 872

Chladivý společník do parného léta. 

Momentálně nedostupné (1 ks)
Kód: 870
2 900 Kč
Kategorie: Rostlinné "veganské" šály
Barva: Modrá, Béžová, Oranžová, Cihlová
Materiál: Len
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Kostky
Lněný šál č. 872
V kamenné prodejně

Momentálně vystaveno v obchodě HU SOVA 104 v Kutné Hoře. 

Šál jsem utkala ze zvláštní příze. Nevznikla totiž tradičně seskaním tenčích nitek, ale upletením dutinky. Díky tomu je i přes svou sílu docela lehká a vzdušná. Jako hlavní jsem využila inkoustově modrou barvu, jako doplňkové béžovo-šedou, ostřed oranžovou a tlumeně cihlovou. Ty jsem v užších pruzích prostřídala v osnově, a posléze i v silnějších v útku. Všechny příze jsou sice strojově barvené, ale napodobují nepravidelnou barevnost ručně zpracovaných přízí. I ve větších plochách je tak tkanina zajímavá a má hlubokou strukturu. 

Šál je 49 cm široký, 180 cm dlouhý a na obou koncích má 11 cm dlouhé třásně.

Kousek doporučuji těm z vás, kdo máte zkušenosti a umíte se postarat o len. Po utkání a prvním praní je ještě hrubý, a teprve nošením a opakovaným praním začne měknout. Při prvních praních může také trochu pouštět barvu - doporučuji jej proto prát samostatně, nebo přidat ubrousek pro zachytávání zbytkové barvy. Prát můžete v pračce na nízké teploty, po vyprání před pověšením doporučuji trochu proklepat a tím se zbavit největších skladů, a posléze vyžehlit napařovací žehličkou. 

Ke každému tkanému plédu či šále přidávám na vyzkoušení vzoreček pracího prostředku Eucalan (velikost 5ml, pro jedno ruční praní). Vyberte si svou vůni a připište mi ji do poznámky k objednávce, nebo nechte poznámku prázdnou a výběr na mně. Vzoreček přidám i k tomuto kousku, byť se pro péči o něj příliš nehodí. Snad jej využijete při péči o své vlněné svršky, nebo pošlete dále někomu, kdo jej využije. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem