Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Lněný šál č. 872

Chladivý společník do parného léta. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 870
2 900 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Béžová, Oranžová, Cihlová
Materiál: Len
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Kostky
Položka byla vyprodána…

Šál jsem utkala ze zvláštní příze. Nevznikla totiž tradičně seskaním tenčích nitek, ale upletením dutinky. Díky tomu je i přes svou sílu docela lehká a vzdušná. Jako hlavní jsem využila inkoustově modrou barvu, jako doplňkové béžovo-šedou, ostřed oranžovou a tlumeně cihlovou. Ty jsem v užších pruzích prostřídala v osnově, a posléze i v silnějších v útku. Všechny příze jsou sice strojově barvené, ale napodobují nepravidelnou barevnost ručně zpracovaných přízí. I ve větších plochách je tak tkanina zajímavá a má hlubokou strukturu. 

Šál je 49 cm široký, 180 cm dlouhý a na obou koncích má 11 cm dlouhé třásně.

Kousek doporučuji těm z vás, kdo máte zkušenosti a umíte se postarat o len. Po utkání a prvním praní je ještě hrubý, a teprve nošením a opakovaným praním začne měknout. Při prvních praních může také trochu pouštět barvu - doporučuji jej proto prát samostatně, nebo přidat ubrousek pro zachytávání zbytkové barvy. Prát můžete v pračce na nízké teploty, po vyprání před pověšením doporučuji trochu proklepat a tím se zbavit největších skladů, a posléze vyžehlit napařovací žehličkou. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu