Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Pestrý pléd č. 1019

Naprosto neopakovatelný. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1384
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Pestrobarevný
Materiál: Hedvábí morušové, Ovčí vlna merino, Jak
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Kostky, Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

Každou ze svých šál tkám jen jednou, ale někdy jsem schopná vyjít vstříc vašim přáním a některou s malými nuancemi zopakovat. Tento pléd mezi takové případy rozhodně nepatří. Vznikl z malých klubek a klubíček pozůstalých a nastřádaných z předchozích projektů, minimálně za dva roky. Všechny příze jsou tu ručně barvené, ale některé jsem barvila já, jiné jsou od Emiteri Yarns, a další od Das Mondschaf. Jsou prostřídané tak, aby tvořily pestré obdélníky a kostky. Aby se šála příliš nekrabatila mísením různě pružících přízí, snažila jsem se do osnovy seskupit ty z čistého merina, a do útku pak ty, které k většinovému merinu přidávají hedvábí a/nebo jačí rouno. Pléd je lehký, a můžete jej použitých celoročně, barvami mi ale nejvíce evokuje jaro. 

Pléd je 59 cm široký, 200 cm dlouhý, a na obou koncích má 15 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu