Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Šála s barevným přechodem č. 1021

Zeleno-modrá trojbojová šála - ručně barvená, ručně předená, ručně tkaná.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1382
2 900 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Zelená, Béžová, Tyrkysová
Materiál: Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Barevný přechod
Položka byla vyprodána…

Šála, u které jsem na osnovu použila vlastnoručně nabarvenou tenkou merino přízi zbylou z předchozích projektů (ve dvou pruzích, světlounce modrém a v béžovo-modrém), a v útku merino přízi kterou jsem nejprve nabarvila v nespředeném rounu, a poté spředla tak, aby přecházela z jasně zelené do jasně modré, s tyrkysovou pasáží uprostřed. Každá ze tří barev přitom nese ozvěny těch ostatních, někdy v kontrastním tónu, jindy v akvarelových jemných nuancích. Šála je lehká a jemná, ale díky nadýchanosti ručně předeného útku krásně kompaktní. Můžete ji přehodit přes rameno nebo kolem krku téměř jako šperk, ale také se do ní zachumlat a nechat se příjemně hřát.  

Šála je 29 cm široká, 200 cm dlouhá, a na obou koncích má 13 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků šála vyžaduje pozornost při praní. Perte ji v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu