Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Pléd z divokého hedvábí č. 993

Barva letní noci, ve které se také bude nejlépe nosit. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 966
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá
Materiál: Hedvábí buretové
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Jedna barva, Barevné nopky
Položka byla vyprodána…

Pléd z krásného divokého hedvábí se základní barvou v tmavé modré, s nepravidelnou strukturou a světlejšími modrými nopky. Je to hedvábí typu tussah, vyráběné z kokonů motýlů příbuzných bourci morušovému, ale žijících polodivoce. Někdy je označováno také jako "mírové" hedvábí, protože kokony jsou sbírány a zpracovány na vlákno až poté, co jsou opuštěny motýlem, ve kterého se zakuklená housenka přeměnila. 

Pléd je 52 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. 

Podobně jako vlněné výrobky pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu