Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Pruhovaný pléd č. 1016

Vzpomínka a variace na mé oblíbené pruhy. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1380
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Béžová
Materiál: Hedvábí morušové, Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Pruhy, Barevné nopky
Položka byla vyprodána…

Kousek, kterým jsem zavzpomínala na vlněnou šálu, která mi dělala společnici několik let (a pořád mne občas v zimě doprovází do přírody). Barvy jsou tu podobné, i když modrá je světlejší a béžová tmavší, ale změnil se materiál, a všechny příze jsou tenčí. Tenounká béžová osnovní příze je čistě kašmírová, pruhy v útku jsou tvořené směsí merina (35 %), kašmíru (35 %) a hedvábí (30 %) v tvídové úpravě s drobnými nopky. V béžové barvě jsou téměř neznatelné tón v tónu, v té modré jsou vedle tmavších modrých také jásavě žluté až žlutozelené. Všechny použité příze pocházejí z přebytků italských přádelen a pletáren. Výsledný kousek je středně těžký až lehčí, využijete jej především v mezisezónách, ale pro otužilejší může sloužit i jako celoroční. 

Pléd je 54 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. 

Podobně jako vlněné výrobky pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu