Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vytkávaná bavlněná šála E111

Když není tkaní pravoúhlé...

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2136
3 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Žlutá, Hnědá, Růžová, Fialová
Materiál: Bavlna
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Vytkávaný, Ručně barvená příze, Oboustranný
Položka byla vyprodána…

Kousek je nyní vystaven v kutnohorském obchodě Hu Sova 104. Máte-li o něj zájem, kontaktujte přímo obchod, nebo napište mně a já ověřím jeho dostupnost. 

Šálu jsem utkala z příze ze šetrně vyrobené příze z řecké bavlny, a střídají se v ní klubka nabarvená s barevným přechodem a tón v tónu. dvě rodiny barev - modro-fialovo-hnědo-žlutá a růžovo-červeno-bílo-žlutá - se v osnově a útku střídají tak, že díky technice setkání vytvářejí obrazce, které se v průběhu šály mění. Díky této technice má příze po sejmutí ze stavu a při vyprání prostor se pohnout i mimo své určené místo při tkaní, a tak zda místo pravoúhlé pravidelnosti typické pro běžné tkalcovské vzory najdete zaoblené rohy, vlnovku, kroužky a puntíky. Z každé strany šály je vzor jiný. Díky svému materiálu a velikosti je šála spíše pro teplejší měsíce v roce, ale otužilejší nebo ti z vás, kdo vyhledávají neživočišný původ materiálu svého oblečení, ji využijí celoročně. 

Šála je 31 cm široká, 200 cm dlouhá a na obou koncích má 12 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Bavlněný materiál se sice při praní nesrazí, ale pokud má vydržet dlouho a v dobré kondici, doporučuji věnovat mu pozornost a péči. Perte raději v ruce a samostatně (může ještě při prvních praních pouštět barvu). Použijte jen malé množství pracího prostředku na jemné prádlo. Ždímejte opatrně, a raději pomačkáváním nežli kroucením, a sušte vodorovně rozložené mimo přímé sluneční světlo.

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu