Vytkávaná vlněná šála E033

Hřejivá, měkoučká a jedinečná. 

Skladem (1 ks)
Kód: 891
3 100 Kč
Kategorie: Vlněné šály a plédy
Barva: Zelená, Béžová
Materiál: Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Vytkávaný

Šála s vytkávaným vzorem. Použila jsem na ni velmi jemnou silnější ovčí přízi (tzv. Geelong), která je tvořená několika tenčími málo zkroucenými pramínky. To ji dává nadýchanější charakter a dovoluje vyniknout tkanému vzoru nejen co do barev, ale také plastičnosti. V osnově jsem použila béžovou a v útku zelenou barvu této příze. Celkově je tkanina silnější, takže i když je šála úzká, udělá na krknu krásný objem a zahřeje. 

Šála je 37 cm široká, 190 cm dlouhá a na obou koncích má 11 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků šála vyžaduje pozornost při praní. Perte ji v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Ke každému tkanému plédu či šále přidávám na vyzkoušení vzoreček pracího prostředku Eucalan (velikost 5ml, pro jedno ruční praní). Vyberte si svou vůni a připište mi ji do poznámky k objednávce, nebo nechte poznámku prázdnou a výběr na mně. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem