Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vytkávaný pléd E077

Gotický kříž v béžovo tyrkysové.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1410
3 500 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Béžová, Tyrkysová
Materiál: Hedvábí morušové, Ovčí vlna merino, Jak
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Vytkávaný, Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

Pléd utkaný ze silnější příze složené většinově z ovčí vlny merino (60 %) a ve zbytku rovným dílem z hedvábí a jačího rouna (po 20%). Díky poslední složce a tomu, že je příze nebělená, má i v neobarvené formě světle hnědou a krásně prokreslenou a hlubokou barvu. Tento odstín jsem pro tuto a další šály v sérii nechala neobarvený v osnově, a do útku jej u tohoto exempláře nabarvila do tyrkysové. Obě příze jsou pak setkány ve vzoru kterému se říká gotický kříž. Kousek je to středně těžký až silnější, využijete jej především v chladnějších obdobích roku. Díky hedvábí se jemně leskne a nebála bych se jej využít ani jako doplněk k formálnímu oblečení.

Pléd je 42 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 11 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu