Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Bavlněný prodloužený pléd č. 1018

Bílá se špetkou holubičí šedé v obřím plédu. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1388
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Šedá, Bílá
Materiál: Bavlna
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Širší (cca 72 x 200 cm)
Vzor: Jedna barva, Melír
Položka byla vyprodána…

Bavlněný pléd větších rozměrů i váhy. Tkala jsem jej na plnou šíři svého nejširšího stavu, a obvyklou délku ještě trochu protáhla. Jednak proto, abych beze zbytku zpracovala zvolenou přízi, ale také aby umožnil ještě větší zachumlání, nebo použití v interiéru. Použitá příze má neobvyklou konstrukci - je silnější, ale není tvořena tuhým seskáním nitek, ale jejich položením vedle sebe. Díky tomu je příze vzdušnější a na svou sílu lehčí, a v hotové tkanině je také více "placatá" než by byla běžná příze. Z osmi nitek jsou 2 ve světle šedé, a zbylé jsou bílé. Celkově má pléd velmi světlý dojem, nejblíže asi křídově bílé.

Příze pochází z přebytků italských přádelen a pletáren, a díky prodloužení mé obvyklé tkací délky se mi podařilo zpracovat celý zakoupený kón - s výjimkou několika nitek. bezezbytkově jsem se rozhodla vyřešit i třásně - místo obvyklých kroucených jsem je svázala kříženými uzlíky, ke kterým mi více sedí nezarovnané, po sejmutí ze stavu různě dlouhé koncové nitě. 

Pléd je těžší (téměř 600g), spíše než pro běžné každodenní nošení bych jej tedy doporučila jako cestovní doplněk, nebo kousek do interiéru. Pokud ale hledáte hutnou šálu, která vytvoří objem kolem krku, a zároveň preferujete materiál rostlinného původu, může být tenhle kousek pro vás tím pravým. 

Pléd je 75 cm široký, 250 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně svázané do křížených uzlíků. 

Jako většina tkaných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Bavlněný materiál vám ale leccos promine, a můžete jej za nízkých teplot prát v pračce s dalším světlým a jemným prádlem.  

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu