Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vytkávaná šála se lnem, ramií a hedvábím E070

Doteky barev v bílo-béžové, doteky lnu a hedvábí ve vlně. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1389
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Béžová, Bílá, Pestrobarevný
Materiál: Hedvábí morušové, Ovčí vlna, Len, Ramie
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Vytkávaný, Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

Vytkávaná šála se světlounce béžovou osnovou ve složení 80 % vlna a 20 % len, a bílým útkem s drobnými ručně nabarvenými momenty ve složení 60 % vlna, 20 % hedvábí a 20 % ramie. Příze jsem setkala ve svém oblíbeném vytkávaném vzoru husího oka. Malý kontrast mezi základními barvami osnovy a útku je tu zdůrazněn pastelovými doteky růžové, fialové, modré, zelené či žluté, hedvábí dodává kousku jemný lesk, a rostlinná vlákna len a ramie splývavost a jemně surový dotek. Díky nim je šálka také méně hřejivá, a nebála bych se ji doporučit i jako doplněk k letním formálním událostem. 

Šála je 30 cm široká, 220 cm dlouhá, a na obou koncích má 10 cm dlouhé zkroucené třásně. 

 

ako většina vlněných výrobků šála vyžaduje pozornost při praní. Perte ji v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu