Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Merino pléd s hedvábím č. 1032

Dva ušlechtilé materiály v barvě ušlechtilých kovů. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1396
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Šedá, Hnědá
Materiál: Hedvábí morušové, Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze, Melír
Položka byla vyprodána…

Kousek je právě vystaven v kutnohorském obchodě HU SOVA 104. Máte-li o něj zájem, napište mi a já zjistím jeho dostupnost a zařídím odeslání za Vámi, nebo se obraťte přímo na obchod.

Pléd jsem utkala z tenounké vlastnoručně obarvené směsi merina (55 %) a morušového hedvábí (45 %). Barvila jsem převážně do šedých odstínů, s hnědými detaily - tyto barvy pak díky hedvábnému lesku vypadají stříbřitě, potažmo měděně. Pléd působí velmi uměřeně a přitom nápaditě a luxusně. Vhodně doplní i formální či slavnostní úbor. Patří k těm nejtenčím v mé nabídce, zimomřivější jej tedy využijí především v letních měsících, například přehozený přes ramena. Těm otužilejším z vás ale bude stačit i v zimě, namuchlaný kolem krku či do límce kabátu. 

Pléd je 56 cm široký, 210 cm dlouhý, a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu