Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Merino pléd č. 935

Ledové nebo vodní království na dosah krku. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 973
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Růžová, Tyrkysová
Materiál: Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze, Melír
Položka byla vyprodána…

Pléd ze středně silné jemné příze merino, kterou ještě před tkaním nabarvila úžasná Jana Slámová (barvířka Emiteri Yarns). Její barva se jmenuje Aquaba, a využívá světle modré akvarelově rozpité odstíny tmavě fialovými, růžovými a tyrkysovými akcenty. . Po setkání vytváří ručně barvená příze nepravidelný vzor, který dává krásně vyniknout struktuře tkaniny. Pléd je středně těžký, takže jej doporučuji od podzimu do jara. Zimomřivější jej ale využijí i za chladných letních večerů nebo v klimatizovaných prostorách. Je to výborný společník na cestování. 

Pléd je 49 cm široký, 195 cm dlouhý a na obou koncích má 13 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu