Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Merino pléd s ručně předeným útkem č. 1024

Pruhy na ose růžová-fialová v krepovém provedení. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1391
3 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Růžová, Fialová, Lososová, Lila
Materiál: Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Širší (cca 72 x 200 cm)
Vzor: Pruhy
Položka byla vyprodána…

Pléd pro který jsem ručně upředla útek z přebytků rouna oveček merino z italské barvírny. Jednonitku jsem předla s větším zákrutem tak, aby v kombinaci s tenkou lehkou osnovou vytvořila lehké krepování. Celkově tak bude pléd vzdušnější, plastičtější, a bude vytvářet větší objem kolem krku, než by dělala obdobná, ale hladce upředená šála. Z přebytků rouna, které jsem měla k dispozici, jsem vybrala odstíny fialové, lila, růžové a lososové, a doplnila je merino osnovou v tónu, ve světlé lila. Zbytky byly různě velké, a tak vytvářejí různě silné pruhy, přitom přechody jsem se snažila rozostřit prostřídáním barev a melírováním. Pléd je tenčí, ale díky velikosti a popsanému způsobu zpracování vytvoří kolem krku větší objem. Využijete jej tak celoročně, v zimě nachumlaný ke krku, v létě ležérně přehozený kolem ramen. 

Pléd je 73 cm široký, 210 cm dlouhý, a na obou koncích má 12 cm dlouhé zkroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu