Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Pruhovaný merino pléd č. 1010

Lehce krepová struktura a syté barvy. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1375
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Zelená, Vínová, Fialová, Hořčičná
Materiál: Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Pruhy
Položka byla vyprodána…

Pléd, na který jsem do osnovy použila tenkou vínovou přízi, a do útku vlastní předenou nit. Tu jsem předla s větším zákrutem tak, aby se v hotové tkanině vlnila a kroutila a vytvářela tak jemný krepový efekt. Předla jsem z několika barev rouna, a při přechodech z jedné barvy do druhé jsem předla z obou barev nebo je na krátkém úseku prostřídala. Přechody mezi nepravidelnými pruhy jsou tak zjemněné. Pléd je středně těžký až lehčí, takže vhodný pro celoroční použití. Můžete jej nařasit kolem krku nebo nechat splývat kolem ramen, díky krepové struktuře v obou případech bude budit dojem většího objemu než skutečně má. Celkový dojem je lehký a nadýchaný. 

Pléd je 54 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu