Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Šála s ikatem č. 1040

Jako paprsky jarního slunce se v tomto kousku rozjíždí ikatové pruhy.  

Skladem (1 ks)
Kód: 1414
3 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Žlutá, Bílá
Materiál: Hedvábí morušové, Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Ikat

Šála, jejíž osnovu jsem před tkaním nabarvila a na tkaní připravila metodou zvanou ikat. Ta spočívá v tom, že části osnovy jsou před barvením zakryty materiálem, který nepropustí tekutinu. A při barvení tak nejsou obarveny. U této šály jsem obalovala pruhy, ty se při umístění na stav trochu "rozjely" a způsobily tak rozpité okraje jednotlivých figur. Osnovu jsem přitom nastavila hustěji než obvykle, a setkala o poznání tenčím útkem - to proto, aby byla v hotové tkanině dominantní a barvený vzor více vynikl. 

Na tuto šálu jsem použila osnovu čisté organické merino, a jako útek tenčí světle šedou přízi ze 70 % kašmírovou a zbylých 30 % hedvábnou. Nenabarvené části osnovy si ponechaly přírodně bílý odstín. 

Šála je středně těžká, ale vzhledem k menším rozměrům nebude příliš objemná ani na jaře či v létě. Pokud ji necháte ležérně splývat přes rameno nebo kolem krku, o to více vynikne její neobvyklý a pracně vyrobený vzor. Šálu bych se nebála doporučit i mužům, kteří hledají neopakovatelný doplněk ke svým každodenním outfitům. 

Šála je 40 cm široká, 220 cm dlouhá a na obou koncích má 11 cm dlouhé třásně.

Jako většina vlněných výrobků šála vyžaduje pozornost při praní. Perte ji v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu