Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Šál s kašmírem a hedvábím č. 776

Veselý a přeci uměřený a elegantní.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 263
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Šedá, Růžová, Hořčičná, Fuchsiová
Materiál: Hedvábí morušové, Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Pruhy
Položka byla vyprodána…

Tenký šál z tenké příze s nepravidelnou strukturou a složením z merina (80 %), kašmíru a hedvábí (oba materiály po 10 %). V osnově jsem použila neutrálně šedou přízi, v útku pak v nepravidelných širokých pruzích tuto barvu prostřídala hořčičně žlutou, džínově modrou, starorůžovou a fuchsiovou. Šál je vzhledem ke své síle univerzální, v létě jej přehodíte přes ramena v klimatizovaných prostorech nebo za chladného večera, v zimě nařasíte blíže ke krku. Díky způsobu upředení materiál jen velmi málo žmolkuje, takže když o něj budete dobře pečovat, bude šál i při každodenním nošení dlouho vypadá jako nový.

Šál je 52 cm široký, 190 cm dlouhý, a na obou koncích má 11 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu