Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vlněná šála č. 762

Černá - nečerná pro vyznavače nadčasové barvy a tradičního řemesla.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 198
2 900 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Černá
Materiál: Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Jedna barva
Položka byla vyprodána…

Šála z kvalitní ovčí vlny, která jen velmi málo žmolkuje. Při správné péči tedy nejen že vydrží desetiletí, ale bude stále vypadat jako nový. Daní za dlouhověkost je tu ale mírná kousavost použité příze. Je středně těžká, takže ji doporučuji od podzimu do jara. Zimomřivější ji ale využijí i za chladných letních večerů nebo v klimatizovaných prostorách. Je to výborný společník na cestování. Šálu jsem utkala z černé příze s béžovými a šedými nopky, ve které krásně vyniká ruční zpracování. 

Šála je 48 cm široká a 200 cm dlouhý, a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Ve stejném materiálu ale v širší verzi jsem utkala ještě jeden kousek, a najdete ho tady

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu