Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vlněný pléd č. 690

Široký, měkký a hřejivý.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 975
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Béžová, Vínová, Červená
Materiál: Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Širší (cca 72 x 200 cm)
Vzor: Melír, Štěněčí zub
Položka byla vyprodána…

Extra široký vlněný pléd z příze tvořené několika jemně seskanými dvounitkami. Díky této přízi je pléd i přes svoji tloušťku celkem lehký, drží se v něm vzduch, a tedy krásně izoluje a více zahřeje. Střídala jsem v něm melírově barvenou béžovou a červeno-vínovou v osnově i útku tak, aby vytvářely zjednodušený tkalcovský vzor kohoutí stopy. Pléd díky své šířce a tloušťce bude dělat kolem krku velký objem, zahřeje tak v té nejtužší zimně. Využijete jej ale i přehozený kolem ramen na jaře nebo na podzim, kdy se vám už/ještě nechce do kabátu, ale svetr nebo sako potřebují trochu zateplit. Krásně by působil jako doplněk lenošky či ušáku v interiéru. 

Pléd je 72 cm široký, 190 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu