Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Merino pléd č. 503

Materiál a barvy, které vás budou hýčkat. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 974
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Vínová, Tyrkysová, Švestková
Materiál: Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze, Štěněčí zub
Položka byla vyprodána…

Pléd ze silné a velmi jemné příze merino, šetrně ručně nabarvené v malých šaržích na pomezí Uruguaye a Peru. Tmavou tyrkysovou a vínovou jsem v osnově a útku zkombinovala tak, aby vytvářely plátnem zjednodušenou kohoutí stopu (v tkalcovském žargonu se vzoru někdy říká štěněčí zub - Puppys Tooth, jako menší a zjednodušenější variantě psího zubu Hounds Tooth, což je anglický název pro kohoutí stopu). Pléd je těžší a nádherně hřejivý, při omotání kolem krku vytváří velký objem, ale můžete jej také jen přehodit přes jedno nebo obě ramena. Zajímavého efektu dosáhnete přehozením kolem krku a připevněním k bokům páskem. Nebála bych se plédem doplnit interiér v pestrých nebo tmavých barvách. Počítejte prosím s tím, že kvůli tloušťce použité příze je pléd celkově těžký, a drobnější postavy může při celodenním nošení nepříjemně tížit. 

Pléd je 46 cm široký, 180 cm dlouhý a na obou koncích má 14 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu