Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vlněný pléd s bavlnou č. 1029

Vlna zahřeje, bavlna pohladí, a odstíny modré navodí vnitřní klid. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1397
2 900 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Tyrkysová
Materiál: Ovčí vlna, Bavlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Kostka, Tón v tónu
Položka byla vyprodána…

Kousek je právě vystaven v kutnohorském obchodě HU SOVA 104. Máte-li o něj zájem, napište mi a já zjistím jeho dostupnost a zařídím odeslání za Vámi, nebo se obraťte přímo na obchod.

Pléd jsem utkala z tenké směsi vlny (55 %) a bavlny (45 %). Použila jsem tři odstíny modré a tři tyrkysové, a prostřídala je v osnově a útku tak, aby tvořily pravidelné kostky. Barvy nebe a moře tak dostávají řád daný povahou tkalcovského řemesla a zvoleného vzoru. Pléd je tenčí, otužilejším bych se jej ale nebála doporučit jako celoroční. Je přitom lehký a skladný, využijete jej tedy třeba při cestování, nebo jako pohotovostní svršek kamkoliv vyrazíte. 

Pléd je 54 cm široký, 200 cm dlouhý, a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu