Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vytkávaný vlněný pléd E043

Nebesky modrá a trávově zelená v tradičním tkalcovském vzoru. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 971
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Zelená
Materiál: Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Vytkávaný, Barevné nopky
Položka byla vyprodána…

Pléd či šála z kvalitní ovčí vlny - rouno pochází od evropských oveček plemene merino, ale je trochu hrubší nežli jihoamerické nebo australské materiály, a tak raději píši, že se jedná o vlnu. Osnova je zelená, útek modrý, setkávají se v tkalcovském vzoru kterému se v angličtině říká husí oko, a obě mají mírně nepravidelnou strukturu a malé kontrastní nopky. Celek je krásně měkký a hřejivý. Pléd je středně těžký, takže jej doporučuji od podzimu do jara. Zimomřivější jej ale využijí i za chladných letních večerů nebo v klimatizovaných prostorách. Je to výborný společník na cestování. 

Pléd je 40 cm široký, 200 cm dlouhý a na obou koncích má 9 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu