Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vytkávaná šála E069

Jemná a hřejivá, unisex a nadčasová. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1376
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Vínová, Šedá
Materiál: Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Vytkávaný
Položka byla vyprodána…

Setkání dvou krásných materiálů - v osnově jsem použila světle šedou směs merina (70 %) a kašmíru (30 %), v útku o fous silnější vínovou směs o stejném složení, ale jiném poměru obou materiálů (80 % merino, 20 % kašmír). Setkané jsou v tradičním vzoru husího oka. Tkanina je lehká, ale přitom kompaktní a jen tak neprofoukne. Využijete ji ale i v teplejších měsících, třeba přehozenou kolem ramen, i k formálnějšímu oděvu. Příze pochází z přebytků italských přádelen a pletáren, takže i oři ručním zpracování se mi podařilo udržet příznivou cenu. Při správné péči vám tenhle kousek bude dělat společníka mnoho dalších let. 

Šála je 43 cm široká, 215 cm dlouhá, a na obou koncích má 11 cm dlouhé šedé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu