Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Jemná kostka v merinu a kašmíru E106

Oboustranná šála s neobvyklou drobnou kostkou. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2124
3 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Zelená
Materiál: Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Kostka, Vytkávaný
Položka byla vyprodána…

Šálu jsem utkala z měkoučké a jemné směsi merina (70 %) a kašmíru (30 %) pocházející z přebytků italských přádelen a pletáren. Při tkaní jsem použila geometrický vzor, který se po vyprání jemně zakulatil, a na každé straně šály je jiný. Šálu bych se nebála doporučit i jako pánskou. Pozor by při jejím nošení ale měli dávat ti a ty z vás, kdo máte v oblibě velké náušnice nebo výrazné prsteny - na jedné své straně má totiž šála volnější nitě, které by se mohly zachytávat, a šála tím ničit. 

Šála je 42 cm široký, 210 cm dlouhá a na obou koncích má 11 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků šála vyžaduje pozornost při praní. Perte ji v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu