Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vytkávaná šála E105

Oboustranná šála s květinovým vzorem. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2130
3 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Zelená, Khaki
Materiál: Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Vytkávaný
Položka byla vyprodána…

Kousek je v současnosti vystaven v kutnohorském obchodě Hu Sova 104. Máte-li o něj zájem, obraťte se přímo na obchod, nebo napište mně.

Do mé tkalcovny s koncem roku 2022 přibyl nový osmilistý kámoš, a tato šála je jedním z prvních produktů naší zatím trochu nesmělé spolupráce. Využívá středně silnou přízi ve směsi merina (70 %) a kašmíru (30 %) v tmavě modré v osnově a ve khaki zelené v útku. Ty jsou setkány tak, aby vytvářely jemný vzor středně velkých růžic v kosočtvercových polích, přičemž z jedné strany tkaniny dominuje modrá, a ze druhé zelená barva. Šála krásně zahřeje, ale je díky svému materiálu lehká, a není široká a tudíž ani nevytváří příliš velký objem. Při ležérním přehození přes jedno rameno nebo kolem celých zad a za lokty může být nádherným doplňkem formálního oděvu. 

Šála je 31 cm široký, 200 cm dlouhá a na obou koncích má 13 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků šála vyžaduje pozornost při praní. Perte ji v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu