Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Merino pléd č. 1062

Barvy fialek v měkoučkém celoročním šálu. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1956
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Zelená, Fialová
Materiál: Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze, Melír
Položka byla vyprodána…

Pléd z jemné merino příze složené z několika tenčích, jen lehce seskaných nití. Díky tomuto složení je příze v tkanině spíše plochá nežli kulatá, a dává tak vyniknout křížení osnovy a útku. Osnovu jsem nabarvila nasnovanou, a tak se v ní barvy soustřeďují do větších a výraznějších útvarů. Přízi útku jsem barvila v přadenech, a napříč plédem se tak barvy prolínají v krátkých úsecích. Pléd je středně silný a využijete jej celoročně, v zimě nachumlaný ke krku, v teplejších měsících přehozený přes ramena. 

Pléd je 55 cm široký, 220 cm dlouhý a na obou stranách má 13 cm dlouhé zkroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu