Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Pastelový pléd č. 1034

Tři materiály v unikátní funkční kombinaci. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1399
3 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Šedá, Lososová
Materiál: Vlna alpaka, Hedvábí morušové, Len
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze, Melír
Položka byla vyprodána…

Příze tohoto plédu má neobvyklé složení - převažuje v ní ta nejjemnější (tzv. baby) alpaka (50 %), doplněná je lnem (25 %) a hedvábím (25 %). Každý z těchto materiálů má v kousku svou funkci. Alpaka v zimě zahřeje, nechává materiál jemně splývat a dodává mu drobné halo. Hedvábí přidává lesk a společně se lnem v teplých dnech chladí. Díky lnu pak bude pléd žit společně s vámi - zatím působí na omak trochu prkenně, ale nošením a žitím s vámi bude měknout a přizpůsobovat se Vám. Přízi jsem před utkáním nabarvila do převažujícího šedo-modrého odstínu, s drobnými momenty do lososově růžové, a občasnými bílými problesky. Pléd patří k nejtenčím co tkám, a také vzhledem k materiálovému složení jej využijete především v teplejších měsících. 

Pléd je 57 cm široký, 210 cm dlouhý, a na obou koncích má 14 cm dlouhé zkroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu