Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Merino pléd s kašmírem č. 1059

Jahodově červená s fialovými detaily. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1957
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Fialová, Červená
Materiál: Ovčí vlna merino, Kašmír
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ručně barvená příze, Melír
Položka byla vyprodána…

Pléd z měkké a hebké příze složené z merina (70 %) a kašmíru (30 %). Osnovu jsem nabarvila v nasnované osnově tak, aby se fialová soustřeďovala, útek v přadenech, takže příčně je fialová rozptýlená. Místy je příze velmi světle červená až bílá, což útku dodává ještě větší kontrast. Pléd je tenčí, ale vzhledem ke složení příze bych se jej nebála doporučit ani zimomřivějším z vás pro tuhé zimy. Můžete jej ale využít celoročně. 

Pléd je 52 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou stranách má 13 cm dlouhé zkroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu