Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Pléd s ikatem č. 1047

Symetrie a její narušování. 

Skladem (1 ks)
Kód: 1416
4 100 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Černá, Modrá, Zelená, Bílá
Materiál: Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ikat

Pléd, jehož osnovu jsem z velké části před tkaním nabarvila a na tkaní připravila metodou zvanou ikat. Ta spočívá v tom, že části osnovy jsou před barvením zakryty materiálem, který nepropustí tekutinu. A při barvení tak nejsou obarveny. U tohoto kousku jsem pracovala se třemi sadami osnovních nití, každá byla zpracována jiným principem. Prostřední dominantní blok, nabarvený do jasně modré, zobrazuje přibývání a ubývání, narušované nepravidelnými okraji charakteristickými pro techniku ikat. Nejkrajnější bloky, také nabarvené modře, pracují s drobnými pásky. A mezi nimi jsou jasně zeleně nabarvené pásy, které jsem při umisťování na stav posunula do chevronového vzoru. Těchto pět panelů je pak oddělených úzkými pruhy čistě černé osnovy. Přitom použitá silná příze má mírně zaplněný charakter a drobné nopky. Celek jsem setkala tenčí přízí merino, nabarvenou do jasně modré. 

Pléd je spíše těžší, a bude kolem krku vytvářet velký objem. Doporučuji jej tedy především na chladnější měsíce, nebo jako svrchní oděv na jaře a na podzim. Své uplatnění by jistě našel i v interiéru.  

Pléd je 55 cm široký, 190 cm dlouhý a na obou koncích má 9 cm dlouhé třásně.

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu