Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Šála s ikatem č. 1044

Zaklínadlo: ikat, chevron, tyrkys. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1412
3 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Béžová, Tyrkysová, Petrolejová
Materiál: Vlna alpaka, Ovčí vlna merino, Kašmír, Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 2 (mírně kousavé příze)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Ikat
Položka byla vyprodána…

 

Šála, jejíž osnovu jsem před tkaním nabarvila a na tkaní připravila metodou zvanou ikat. Ta spočívá v tom, že části osnovy jsou před barvením zakryty materiálem, který nepropustí tekutinu. A při barvení tak nejsou obarveny. A suchá osnova se pak při instalaci na stav může různě manipulovat - v tomto případě jsem ji posouvala tak, aby vznikl cik-cakový vzor, tzv. chevron. Osnova se přitom nastaví hustěji než obvykle, a setká o poznání tenčím útkem - to proto, aby byla v hotové tkanině dominantní a barvený vzor více vynikl. 

Na tuto šálu jsem použila osnovu ze směsi alpaky (50 %) a vlny (50 %). A jako útek jsem k nim zvolila barevně podobnou tenkou směs merina (70 %) a kašmíru (30 %). Osnovu jsem barvila do temně tyrkysové až petrolejové, v místech před barvením obalených nepromokavým materiál zůstala osnova světle béžová. 

Šála je středně těžká, ale vzhledem k menším rozměrům nebude příliš objemná ani na jaře či v létě. Pokud ji necháte ležérně splývat přes rameno nebo kolem krku, o to více vynikne její neobvyklý a pracně vyrobený vzor. Šálu bych se nebála doporučit i mužům, kteří hledají neopakovatelný doplněk ke svým každodenním outfitům. 

Šála je 37 cm široká, 210 cm dlouhá a na obou koncích má 10 cm dlouhé třásně. 

Jako většina vlněných výrobků šála vyžaduje pozornost při praní. Perte ji v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu