Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Šála s ikatem č. 1045

Tři simultánní dráhy a v každé se děje jiné drama. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1415
3 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Černá, Béžová, Tyrkysová, Petrolejová
Materiál: Hedvábí morušové, Ovčí vlna merino, Jak
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Ikat
Položka byla vyprodána…

 

Šála, jejíž osnovu jsem z velké části před tkaním nabarvila a na tkaní připravila metodou zvanou ikat. Ta spočívá v tom, že části osnovy jsou před barvením zakryty materiálem, který nepropustí tekutinu. A při barvení tak nejsou obarveny. U této šály jsem obalovala silné svazky osnovy, na přeskáčku ve třech různých širokých pruzích, a při umístění na stav je trochu posunula tak, aby vytvářely cik-cak neboli chevron. Tyto tři panely jsem pak oddělila úzkými černými pruhy ze stejné příze, pro dramatičtější efekt. Osnovu jsem přitom nastavila hustěji než obvykle, a setkala o poznání tenčím útkem - to proto, aby byla v hotové tkanině dominantní a barvený vzor více vynikl. 

Na tuto šálu jsem použila osnovu z čistého jemného merina, jednak světle béžovou, kterou jsem barvila do tmavého tyrkysu, a pak černou pro rozdělující úzké pruhy. Jako útek jsem zvolila tenčí přízi o složení 60 % merino, 20 % jak, 20 % hedvábí, kterou jsem nabarvila do antracitově černé. 

Šála je středně těžká, ale vzhledem k menším rozměrům nebude příliš objemná ani na jaře či v létě. Pokud ji necháte ležérně splývat přes rameno nebo kolem krku, o to více vynikne její neobvyklý a pracně vyrobený vzor. Šálu bych se nebála doporučit i mužům, kteří hledají neopakovatelný doplněk ke svým každodenním outfitům - jen v tomto případě spíše těm, kteří se pravidelně holí, vousy či strniště by mohly jemnou přízi poškodit (podobně jako suchý zip). 

Šála je 32 cm široká, 210 cm dlouhá a na obou koncích má 9 cm dlouhé třásně.

Jako většina vlněných výrobků šála vyžaduje pozornost při praní. Perte ji v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu