Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Pléd s ikatem č. 1048

Šachovnice v podzimních barvách. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1417
3 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Zelená, Béžová, Vínová
Materiál: Hedvábí morušové, Ovčí vlna merino, Jak
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Standardní (cca 55 x 200 cm)
Vzor: Ikat
Položka byla vyprodána…

Pléd, jehož osnovu jsem z velké části před tkaním nabarvila a na tkaní připravila metodou zvanou ikat. Ta spočívá v tom, že části osnovy jsou před barvením zakryty materiálem, který nepropustí tekutinu. A při barvení tak nejsou obarveny. U tohoto kousku jsem pracovala se třemi sadami osnovních nití, střídavě nabarvených se širokými pruhy. Ty jsem pak oddělila ručně barvenými (ne mnou) pruhy v kontrastní barvě. Nebarvená příze ikatových částí je jemně béžová, obarvené části jsou tmavě zelené, a kontrastní pruhy vínově červené. Tenčí útek je ve světle béžové barvě. Zatímco osnova je z čistého jemného merina, útek je ze směsi merina (60 %), jaka (20 %) a hedvábí (20 %).  

Pléd je středně těžký a hodí se na celoroční nošení. V zimě jej nemuchláte blízko ke krku, v teplejších měsících přehodíte ležérně přes rameno - a právě tehdy nejvíce vynikne jeho pracně vyrobený vzor.  

Pléd je 53 cm široký, 210 cm dlouhý a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně.

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu