Šála s ikatem č. 1041

Ikatová šachovnice v šarlatové. 

Skladem (1 ks)
Kód: 1418
3 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Bílá, Červená
Materiál: Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Ikat

Kousek je právě vystaven v kutnohorském obchodě HU SOVA 104. Máte-li o něj zájem, napište mi a já zjistím jeho dostupnost a zařídím odeslání za Vámi, nebo se obraťte přímo na obchod.

Šála, jejíž osnovu jsem před tkaním nabarvila a na tkaní připravila metodou zvanou ikat. Ta spočívá v tom, že části osnovy jsou před barvením zakryty materiálem, který nepropustí tekutinu. A při barvení tak nejsou obarveny. Tady jsem pracovala se třemi svazky osnovy, na něž jsem střídavě umístila široké pruhy. Setkala jsem je pak o poznání tenčí přízí o stejném složení a nabarvenou stejným odstínem. Šála je z čitého organického merina. 

Šála je středně těžká a hodí se pro celoroční nošení. Použitý materiál bych se nebála doporučit ani mužům, příze je jemná ale pevně sepředená a nebude se příliš ničit ani při styku s neoholenou tváří. 

Šála je 41 cm široká, 220 cm dlouhá a na obou koncích má 12 cm dlouhé třásně.

Jako většina vlněných výrobků šála vyžaduje pozornost při praní. Perte ji v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu