Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vytkávaná bavlněná šála E119

Jemňounká bavlna v tradičním tkalcovském vzoru. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 2143
3 300 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Smetanová
Materiál: Bavlna
Ovčí kousavost: 0 (rostlinnná vlákna, hedvábí, kašmír, apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Vytkávaný
Položka byla vyprodána…

Kousek je v současnosti vystaven v kutnohorském obchodě Hu Sova 104. Máte-li o něj zájem, obraťte se přímo na obchod, nebo napište mně.

Šála utkaná ze dvou druhů jemné bavlny. V osnově jsem použila tenčí nebarvenou, smetanově bílou dvounitku, v útku silnější světle modrou jednonitku. Obě jsem setkala do tradičního pravidelného vzoru husího oka. Šála je celkově tenčí a bavlna nezahřeje tolik jako vlna. Využijete ji tedy především v teplejších měsících. Svým charakterem skvěle doplní ležérní džínový outfit, ale i jemné letní šaty. Díky svým rozměrům je vhodná pro různé druhy vázání, včetně přehození přes ramena jako užší pléd. 

Šála je 42 cm široká, 200 cm dlouhá, a na obou koncích má 11 cm dlouhé zakroucené třásně. 

Bavlněný materiál se sice při praní nesrazí, ale pokud má vydržet dlouho a v dobré kondici, doporučuji věnovat mu pozornost a péči. Perte raději v ruce a samostatně (může ještě při prvních praních pouštět barvu). Použijte jen malé množství pracího prostředku na jemné prádlo. Ždímejte opatrně, a raději pomačkáváním nežli kroucením, a sušte vodorovně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Chcete-li aby zůstal pléd nadýchaný, doporučuji jej narovnat během sušení. Žehlit jej je možné, ale ztratí tím něco z plastičnosti vytkávaného vzoru. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu